17 Kas

RÜZGARLA RAKS

logo (1)             süleymanpaşa          tyiklogo

YÜZÜNÜZÜ 21 TEMMUZ’ DA DENİZE DOĞRU ÇEVİRİN, MAVİ SULAR ÜZERİNDEKİ BEYAZ KELEBEKLER RÜZGARLA RAKS EDİYOR OLACAK…

Süleymanpaşa Belediyesi, Türkiye Yelken Federasyonu ve Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen Rodosto Kupası Yelken Yarışları 21-24 Temmuz 2016 tarihinde Tekirdağ / Süleymanpaşa sahil parkurunda düzenlenecek.

Türkiye’nin en başarılı sporcularının yer alacağı organizasyonda start düdüğü Laser Radial, Laser 4.7 ve Optimist sınıfındaki yarışçılar için çalacak.

Süleymanpaşa Belediyesi himayesinde Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü ev sahipliğinde gerçekleşecek yarışlara  Türkiye Şampiyonları, Balkan Şampiyonları ve Avrupa Şampiyonalarında dereceler alan rüzgarın çocukları katılacak.

Rodosto Kupası Yelken Yarışları, 21 Temmuz Perşembe saat 15:00’de Deneme Yarışları ile başlayacak. Aynı günün akşamında Tekirdağ Yelken İhtisas Kulübü’ nde kokteyl ve canlı müzik eşliğinde Açılış Seremonisi düzenlenecek.

22 Temmuz Cuma saat 11:00’ de ise nefesler tutulacak çünkü maviye ve rüzgar tutkun sporcular yarış parkurunu en kısa sürede bitirmek için hem birbirleriyle hem de doğayla kıyasıya mücadele edecekler. Aynı günün akşamı Tekirdağ/Süleymanpaşa Kültür Turu, ertesi gün ise Lunapark eğlenceleri sporcularımızı bekliyor olacak.

Yarış boyunca katılımcıları eğlencenin süpriz oyunların ve hediyelerin beklediği bu yarışın her anı hafızalara kazınacak. Giden sporcular, bir sonraki seneyi iple çekecek.

24 Temmuz Pazar günü saat 18:00’ de yapılacak ödül töreni ile sona erecek Rodosto Kupası Yelken Yarışları’ nda en iyi performansı sergileyen sporculara Süleymanpaşa Belediyesi tarafından “Rodosto Cup’16” ödülleri verilecek.

Tek bir adımla deniz ve rüzgarla sımsıkı bir bağ kurmak için gelin yarış heyecanımıza siz de ortak olun, yelkeni bir hayat felsefesi haline getiren genç yüreklerle gururlanma fırsatı yakalayın!!